tajemnice, sekrety, zagadki... zobacz co jest dalej!
magiczne miejsca - strona Romana Czejarka - www.czejarek.pl

 


Polecam niezwykłą książkę-przewodnik "Polska według Czejarka" - zobacz video TVP1>>
Najtaniej w internecie, najszybciej w sieci EMPiK - jak nie ma, trzeba prosić - to sprowadzą.

Tu jest film video z naszej wyprawy na dno najgłębszego na świecie Kanionu Colca w Peru. 

Każdy z nas ma jakieś marzenia.
Kiedy byłem mały chciałem podróżować po świecie.
Ta strona to coś w rodzaju pocztówki z moich wakacji. Miłej zabawy!

 

Polska według Czejarka - super przewodnik nie tylko na wakacje!

Najnowsza książka - każdego dnia ok. 8.40 do wygrania w Radiu VOX FM

księgarnia: www.bookarest.pl cena: 24,20 pln
księgarnia: www.ebilet.pl cena: 24,20 pln
księgarnia: www.kapitalka.pl cena: 24,20 pln
księgarnia: www.xexe.pl cena: 23,00 pln


Ponieważ jestem dziennikarzem na podróże patrzę także trochę z zawodowego punktu widzenia. Przed wyjazdem kupuję i przeglądam wszystkie dostępne przewodniki. Sprawdzam strony w internecie, wypytuję znajomych.

Rynek w San Leo. Ten od Cagliostra. Włochy.

Nawet w najbardziej popularnych regionach wybieram te miejsca gdzie inni tak często nie docierają. Wbrew pozorom w samej Europie takich punktów na mapie jest całkiem sporo.

Kto słyszał o ukrytym we Włoszech olbrzymim średniowiecznym ogrodzie Bomarzo z krzywymi domami, potworami połykającymi zwiedzających oraz rzeźbami jak z koszmarnego snu? Albo o twierdzy San Leo, w której zapleśniałym lochu zakończył swój burzliwy żywot najbardziej tajemniczy z magów - słynny Cagliostrio?

Ilu Polaków dotarło na francuską "wyspę krwi"? Na wielkiej przestrzeni nie ma ani jednego drzewa. Co ciekawe wszystkie meble w tamtejszych domach pokryte są grubą wartswą olejnej farby. Dlaczego? Bo kryją tajemnicę, której by nie odstraszać turystów, nie opisują popularne przewodniki.

Domaine de Trevarez. Bretania. Francja.

Nawet na naszym kontynencie są niedostępne wąwozy albo tzw. "Doliny Cudów". Niezwykłe, magiczne świątynie oraz miejsca przyciągające rzesze pielgrzymów. Do tego pamiątki sprzed tysięcy lat czyli dolmeny, mehiry, nuragi... Tu mam się czym pochwalić - odwiedziłem i widziałem na własne oczy chyba wszystkie związane z tym miejsca. Nawet na dalekiej północy.

Można wybrać też inny klucz. Szukać podróży romantycznych, śladami wielkich miłości i ludzkich dramatów. Takich jak na przykład niezwykła irlandzka wielopiętrowa ściana zazdrości.

Z każdej z takich wypraw sporządzam swoją dokumentację. Ciekawsze teksty publikuję, od kilku lat w zaprzyjaźnionej "Rzeczpospolitej". Kilkanaście przykładowych materiałów można znaleźć w menu obok. Podzieliłem je na dwie grupy: Europa oraz Polska. Do tego dochodzi pokaźna baza kilkunastu tysięcy fotografii. Jeżeli masz jakieś pytanie albo potrzebujesz zdjęcia do publikacji - napisz. Jestem pewien, że znajdę coś co może Cię zainteresować!

Droga muszelek i... pielgrzymów. Oviedo. Hiszpania.

Na zakończenie proste pytanie-konkurs dla podróżników. Choć do tej pory dostałem sporo odpowiedzi - żadna nie była prawidłowa.

Czy wiesz gdzie zrobione było zdjęcie latarni widoczne na górze tej strony? To jest właśnie jedno z takich niby bliskich, a zupełnie zapomnianych miejsc. U nas w Europie.

Choć może trudno w to uwierzyć ale dokładnie taki obraz (błękitne niebo, ta sama biała latarnia, mewy, skały i morze) widzieli tuż przed swoją śmiercią - pewna bardzo znana aktorka i... jeden ze słynnych Trzech Muszkieterów.

A więc pomyśl i napisz do mnie. Ja byłem tam już kilka razy. Może ty też wiesz dobrze gdzie to jest?

 
 

 

Wszystkie fotografie i teksty Romana Czejarka. Copyright 1996-2011
kontakt@romanczejarek.pl
Kopiowanie (internet, druk, plakaty, ulotki itp.) bez pisemnej zgody autora zabronione.
Optymalizowane pod IE 6.0 / N 4.78. Minimalne parametry ekranu: 800 x 600, true color, kodowanie ISO-8859-2